Mezi uchazeči o sídlo systému byla i Praha. Konkurovala jí města v deseti dalších členských zemích EU.
Český ministr dopravy Aleš Řebíček po jednání řekl, že bude o dalším postupu jednat ve středu s premiérem Mirkem Topolánkem. ČR by podle Řebíčka chtěla, aby o Galileu jednal ještě summit EU tento týden. O zařazení na program summitu musí rozhodnout Finsko, až o to premiér Topolánek požádá. I když s tím Finsko nebude souhlasit, hodlá podle Řebíčka Praha téma sídla pro Galileo na summitu vznést.
Huovinenová konzultovala průběh jednání s finským premiérem Mattim Vanhanenem. "Premiér mě informoval, že Galileo nebude na programu summitu," uvedla. "To jsou mé dosavadní informace."
"Bohužel jsme nebyli s to dosáhnout politické dohody o sídlo úřadu pro Galileo (GSA)," řekla Huovinenová. Při jednání nebyl ani zúžen původní počet kandidátů a nikdo z nich se kandidatury nevzdal. "Máme stále 11 nejlepších kandidátů," dodala.
Podle diplomatických zdrojů nebyly původní členské země ochotny se vzdát svých kandidatur na sídlo Galilea. Kromě ČR kandidovaly z nových zemí Malta a Slovinsko.
Huovinenová připomněla, že summit EU v prosinci 2003 přislíbil umísťovat další evropské agentury do nových členských zemí. Bylo by mimořádné, kdyby ministři dopravy měnili rozhodnutí hlav států, zdůraznila. Pokud jsou i jiná kritéria, měl by se tím zabývat opět summit, dodala.
Komisař pro dopravu, Francouz Jacques Barrot, pouze prohlásil, že GSA již pracuje a odklad rozhodování o jeho sídle neznamená pro Galileo zdržení.
Podle Řebíčka se jednalo nejen o tom, zda platí příslib z roku 2003, ale i o tom, zda nové členské země splňují bezpečnostní kritéria pro GSA. V této souvislosti s tím Řebíček připomněl, že ČR je s to se stát členem Evropské vesmírné agentury (ESA) do roku a během 18 měsíců se připojit k evropským šifrovacím dohodám. Tyto dohody neuzavřela ani většina členských zemí unie. Sídlo GSA by mělo být funkční od roku 2008.