V Mošnově by přímo ve výrobě podvozků chtěl americký koncern zaměstnat přes tři sta lidí, další pracovní místa slibuje u dodavatelských firem. Rozhodnutí o tom, zda Goodrich postaví továrnu v Mošnově, zatím ještě není úplně definitivní, firma už ale zahájila proces posuzování vlivu mošnovské továrny na životní prostředí.
"Z hlediska technické úrovně pracovních sil, její dostupnosti, komparativních výhod nižších výrobních nákladů se jako vhodná destinace pro výstavbu továrny jeví Česká republika. Další možnou lokalitou jsou jiné země bývalého socialistického bloku," uvedla firma. Ve střední a východní Evropě má koncern zatím pouze jednu továrnu v polském Krosně.
Provoz závodu, ve které se má vyrábět asi 360 souprav podvozků ročně, bude mít vliv především na hluk a množství imisí v průmyslové zóně a jejím okolí, u většiny chemikálií používaných při výrobě podvozků ale nepůjde o vliv významný. Za přijatelný odborná firma označila také vliv působení chromu, který firma používá v rámci své technologie. Chrom je totiž zařazený mezi prokázané lidské karcinogeny.
O koncernu Goodrich se ještě na konci minulého roku přitom spekulovalo jako o jedné z firem, která by mohla zadat část své výroby společnosti Aero Vodochody.
Mezi obchodní partnery amerického koncernu patří firmy Boeing, Lockheed Martin, Airbus, Bombardier, Gulfstream nebo Sikorsky. Díly od firmy Goodrich se montují také do modernizovaných stíhaček MiG 29.
Na severu Moravy nejde o první investici, která souvisí s leteckým průmyslem. Firma Goefin totiž staví nákladem jedné miliardy korun poblíž mezinárodního letiště Mošnov u Ostravy opravnu obřích letounů.