Jandák zřejmě zkusí předložit návrh na sloučení ČT a ČRo prostřednictvím poslanecké iniciativy. "Mám svým způsobem nástřel návrhu a odůvodnění, proč bych si představoval, že by to tak mělo být," uvedl poslanec.
Úspory vidí v tom, že budou spojeny neprogramové složky. Bude méně zaměstnanců, více odborníků, efektivnější využití výrobních prostředků, vyjmenoval Jandák. Spojením zpravodajství a publicistiky se podle něho ušetří na dopravě, zahraničních zpravodajích a částečně i na technice.
"Ušetří se přinejmenším polovina stávajících nákladů na služby České pošty," pokračoval Jandák. Jedna instituce by také měla výhodnější pozici pro jednání o právech například při sportovních přenosech, která se nyní platí dvakrát. Když jedná Česká televize o MS ve fotbale a k tomu jedná Český rozhlas, tak to platí dvakrát, řekl.
"Argumentace, kterou tady pan poslanec přečetl, to je argumentace podobná, kterou mám zde ve svých deskách," poznamenal ministr Jehlička. Poukázal ale na to, že podle neoficiálních reakcí jsou televize i rozhlas proti. Ministr přesto soudí, že sloučení obou médií by bylo možné a moderní. "Já bych se tomu nebránil," řekl. Český rozhlas by ale nesměl trpět pod Českou televizí, dodal.
Spojení ČT a ČRo navrhl již v roce 2001 tehdejší předseda mediální komise sněmovny a nynější ministr vnitra Ivan Langer (ODS).