Nejnižší nezaměstnanost mělo v prosinci Dánsko (3,2 procenta) a Nizozemsko (3,6 procenta). Pod pěti procenty byla nezaměstnanost také v Estonsku, Irsku a Rakousku. Nejvyšší nezaměstnanost naopak hlásí Polsko (12,8 procenta) a Slovensko (12 procent). V Česku prosincová nezaměstnanost činila 6,7 procenta, a byla tak pod průměrem EU.
V meziročním porovnání nezaměstnanost ve 12 členských zemích eurozóny i v celé unii klesla. Předloni v prosinci bylo v zemích evropské pětadvacítky bez práce 8,5 procenta pracovních sil a v eurozóně 8,4 procenta. Z jednotlivých členských zemí, z nichž jsou data k dispozici, se nezaměstnanost v meziročním srovnání snížila v 21 státech. Ve třech však vzrostla. Eurostat odhaduje, že bez práce bylo v prosinci v celé EU 16,6 milionu mužů a žen.
Míra nezaměstnanosti u můžu v EU se v prosinci snížila na 6,6 procenta ze 7,6 procenta v prosinci 2005. U žen klesla na 8,7 procenta z 9,7 procenta. U osob pod 25 let nezaměstnanost činila 16,3 procenta.
Nezaměstnanost v EU je mnohem vyšší, než v Japonsku a USA. Ve Spojených státech prosincová nezaměstnanost činila 4,5 procenta a v Japonsku 4,1 procenta.
Od 1. ledna jsou novými členy EU také Rumunsko a Bulharsko a členem eurozóny je nově Slovinsko. Při zahrnutí těchto zemí do statistiky by prosincové údaje zůstaly stejné.