...údaji ze Spojených států. Trhy jsou navíc ve střehu kvůli možným výrokům na adresu slabého jenu před zasedáním skupiny G7 příští týden.
Investoři budou podrobně zkoumat zprávu o počtu pracovních míst ve Spojených státech za leden, jež vyjde ve 14:30 SEČ, aby se ujistili o solidním výhledu růstu tamní ekonomiky a neměnném postoji americké centrální banky ve vztahu k úrokovým sazbám.
Ekonomové oslovení Reuters odhadují, že v lednu přibylo ve Spojených státech 149.000 pracovních míst po překvapivém nárůstu o 167.000 v předchozím měsíci.
Analytici však budou pozorně sledovat také údaje Michiganské univerzity o spotřebitelské důvěře poté, co trhy ve čtvrtek zaskočila zpráva o lednovém poklesu průmyslové aktivity.
Index průmyslové aktivity Institutu řízení zásob (ISM) za minulý měsíc spadl na nejnižší úroveň od dubna 2003. Ukazatel ISM aktivity ve službách vyjde v pondělí.
"Na dnešních a pondělních údajích spočívá velké břímě, aby byly silné a napravily škodu způsobenou průmyslovým ISM," řekl Ian Gunner, šéf devizových průzkumů z Mellon Bank.
Dopad makroekonomických údajů ze Spojených států však podle analytiků může příští týden snadno zastínit pozornost, již trh věnuje případným komentářům ohledně sužovaného jenu na zasedání ministrů financí sedmi nejvyspělejších zemí světa (G7).
Dolar se v 10:45 obchodoval zcela beze změny proti závěru předchozí seance na 1,3021 za euro . Vůči japonské měně nepatrně zpevňoval na 120,89 jenu , držel se však v uctivé vzdálenosti od pondělního čtyřletého maxima 122,19 jenu.
Euro prakticky stagnovalo na 157,37 jenu , na dohled od historického maxima 158,61 z minulého týdne.
((Přeložil: Jan Schmidt; Editoval: Dušan Bučánek; prague.newsroom@reuters.com, Reuters Messaging: jan.schmidt.reuters.com@reuters.net, +420-2-2419-0477))
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]