Evropská federace zaměstnanců kovodělného průmyslu (EMF) uvedla, že protestů se během dneška zúčastní až 10.000 zaměstnanců. Pokud prý bude Airbus trvat na propouštění v takovém rozsahu, jak naznačil, protesty se přenesou i na další evropské závody Airbusu. Jen v Německu by chtěl Airbus propustit 5000 až 8000 lidí.
"Dnešní demonstrace v Německu jsou jen začátkem případné celoevropské vlny protestů, pokud management EADS naplánuje propouštění a uzavírání továren," varoval předák EMF Peter Scherrer. EADS je mateřskou společností Airbusu a nyní se snaží prosadit ozdravný plán s názvem Power 8. Airbus prý podrobnosti plánu upřesní 20. února, řekl Scherrer.
Odpoledne by se k zaměstnancům v Laupheimu měli přidat i jejich kolegové v Brémách, Hamburku a Varelu. Airbus v celém Německu zaměstnává asi 29.000 lidí, a to jak na plný, tak na částečný úvazek. Airbus má v Německu celkem sedm výrobních závodů.
"Už při prvních náznacích krize se management Airbusu hádal o moc, funkce a o peníze," řekl podle agentury AP předseda závodní rady Stefan Hammer. Za problémy, v nichž se Airbus ocitl, prý mohou rozhodnutí managementu, o produktivitu prý nejde.
Starosta Hamburku Ole von Beust řekl, že továrny Airbusu v okolí města v ohrožení nejsou. Jednal prý se zástupci firmy a ti ho ujistili, že nemají v úmyslu továrny zavírat. "Nevidím žádné nebezpečí a neviděl jsem zatím žádné známky nějakých chystaných změn," řekl. O rozšíření protestů na více závodů Airbusu v Evropě nicméně hovoří také odboráři z IG Metall.