Podle mluvčího ŘSD Jana Hořeního je skutečný stav vozového parku na silnicích optimističtější, než uvádí oficiální statistiky z centrálního registru vozidel. "Jedná se totiž o měření přímo ze silnic, zaznamenány tak jsou vozidla, která skutečně jezdí. Zaregistrované vraky, které se na dopravním proudu podílejí minimálně či vůbec, zde statistické výstupy nezatěžují," dodal.
Ze studie vyplývá výrazný rozdíl mezi venkovem a městy, zvláště pak Prahou a vozidly sledovanými na dálnicích a rychlostních silnicích oproti nižším třídám komunikací. Podobně jako v jiných evropských zemích i zde má osobní auto staré rok asi dvojnásobný proběh proti vozům starým deset let.
Mezi roky 2000 a 2005 je podle studie vidět výrazné zvýšení podílu aut s naftovými motory. Zatímco v roce 2000 byl jejich podíl 25 procent, o pět let později to bylo 42 procent. Podíl vozů jezdících na bezolovnatý benzin naopak poklesl o deset procentních bodů na 51 procent.
Výzkum také potvrdil prvenství tradiční české značky osobních vozů Škoda na českých silnicích. První čtyři místa obsadily modely Škoda Octavia, Škoda Fabia, Škoda Felicia a Škoda 135 a mladoboleslavská automobilka měla celkový podíl kolem 42 procent. Druhé místo obsadila značka Ford, dále Volkswagen, Opel a Renault. V nákladních vozech je nejčastějším vozem stále Avia, následována Mercedesem a Renaultem.