"Plánujeme přijmout asi 70 nových zaměstnanců a zvýšit kapacitu výroby. Budeme hledat možnosti jak postavit nové prostory, nebo je koupit či pronajmout," uvedl Ellison. Ve společnosti Era v současnosti pracuje asi 150 lidí. Podle Ellisona chce firma investovat do personálu a nového vybavení přibližně 2,5 milionu dolarů, v přepočtu zhruba 54 milionů korun.
Zároveň potvrdil dřívější informace, že by se do Pardubic měla přesunout celá distribuce produkce firmy Rannoch. Američané rovněž plánují, že by se v Česku vyráběla část jejich výrobků. Podle Libora Slezáka, technického ředitele pro hardware a softwarový výzkum společnosti Era, by měly do Pardubic přejít i některé vývojové aktivity ohledně softwaru.
Rannoch a Era si až donedávna konkurovaly v oblasti civilní kontroly vzdušného prostoru. Americká společnost začala o koupi pardubické Ery vyjednávat letos v červnu a 30. října oznámila záměr českou společnost koupit.
"Světová letiště se dnes spoléhají na zařízení, která pocházejí ze společnosti Era, tedy z Pardubic. Letecké sledovací systémy, které se v současné době vyvíjejí, budou v dohledné době fungovat také v Norsku a Irsku," řekl na tiskové konferenci Ellison. Sledovací systém Věra by tento rok mělo využít také NATO. O Věru projevily zájem mimo jiné Čína, Egypt, Malajsie, Pákistán, Austrálie či Vietnam. Jednu testovací verzi koupily Spojené státy a systém získalo i Estonsko.
Věra je takzvaný pasivní sledovací systém. To znamená, že sám nevysílá, ale pouze přijímá a zpracovává signály. Dokáže objevit přítomnost cizího radaru a určit jeho typ, aniž je sám odhalen. Může najednou sledovat až 200 letounů a dokáže velmi přesně stanovit vzdálenost a výšku cíle. Radiolokátor je modernějším nástupcem známého systému Tamara.