Jedním z nich je Hynek Svoboda, dosavadní předseda představenstva a největší akcionář, jenž držel 23 procent. Prodávajících akcionářů bylo podle deníku celkem 15.
Hodnota Chance, které patří necelá pětina trhu, byla podle výkonného ředitele Appianu Marka Čmejly stanovena na 415 milionů Kč za sto procent akcií. Appian, který do společnosti vstoupil přes firmu Tamota, by měl tedy zaplatit za svůj podíl zhruba 350 milionů korun.
Appian se dosud zajímal především o průmysl, před plzeňskou Škodovkou mu patřila Mostecká uhelná společnost, donedávna také financoval miliardou korun developerské aktivity a investice společnosti MCA podnikatele Miloše Červenky, připomíná MfD. "Byla to příležitost, o níž jsme se dozvěděli a pracovali na ní několik měsíců," komentoval důvod nákupu Chance Čmejla.
Appian chce v nejbližší době navýšit nynější třicetimilionový základní kapitál firmy a 'zefektivnit' její činnost. Tu podle Čmejly poznamenal v poslední době velký počet akcionářů a místy i špatná komunikace mezi nimi.
Pokusit se chce i o expanzi. "Ještě se rozhodneme, jestli půjdeme cestou nových produktů, nebo se pokusíme o regionální expanzi, tedy že půjdeme za hranice Česka," řekl MfD Čmejla.
Chance bude mít již od tohoto týdne nový manažerský tým, který bude mimo jiné řídit zhruba 500 on-line poboček po celé zemi, ve kterých pracuje tisícovka lidí.
Aby firma ukousla konkurentům část jejich trhu, musela by však poměrně razantně přidat, poznamenává MfD. Největší ze soukromých sázkařů, společnost Tipsport, má totiž s loňským objemem sázek téměř za šest miliard korun polovinu celého trhu; dvojka Fortuna s 3,5 miliardy korun zabírá třetinu, píše.
Appian deník označuje za poměrně finančně silného, ale majetkově neprůhledného investora. V jeho čele stojí kromě Čmejly ještě Čechošvýcar Jiří Diviš, oba jsou považováni za vlastníky firmy. Ti to však odmítají s tím, že pouze spravují peníze pro zahraniční investory, píše Mladá fronta Dnes.