30.10.
|
Redakce
Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
30.10.
|
Petr Fejtek
Světové finanční problémy (krize jen někde) vrátila mentalitu Čechů někam před čtvrtstoletí do dob vkladních knížek. Jistě – nejistota vzrostla a mediální masáž ne a ne skončit. K některým změnám bude muset dojít zejména v šíleném zadlužování států, i těch nejrozvinutějších. U nás to naštěstí zdaleka není nijak hrozivé, jen jak to (i u nás) bývá: když stát rozdává, kdo nebere (nekrade), okrádá rodinu.
12.10.
|
Marek Trnka
Už jste někdy přemýšleli, proč mají banky takový zájem na tom, abyste platili kartou, a proč nabízejí bezúročné období u kreditních karet? V tomto článku se exkluzivně dočtete detaily ze zákulisí bankovního ziskového modelu.
09.10.
|
Petr Fejtek
Češi mají v průměru finanční aktiva ve výši 9408 eur, tedy zhruba 235 tisíc korun. Podle studie pojišťovny Allianz, která porovnala národní statistiky 52 klíčových světových zemí se Česko umístilo přesně doprostřed tohoto žebříčku z padesáti zemí.
04.10.
|
Redakce
Družstevní záložny mají v českých zemích silnou tradici. Zažily si na našem území jak výrazné vzestupy, tak i pády. Kampeličky jsou nyní znovu v kurzu a plní svůj původní účel, tj. být zajímavou alternativou ke klasickým bankovním domům. Pojďme se podívat na to, jakou cestou si na našem území prošly.
03.10.
|
Michal Kubáň
Smartphone banking se postupně stává běžnou součástí našeho života. Přispívá k tomu rostoucí obliba chytrých telefonů, stejně jako finanční instituce, které ve stále větší míře nabízejí řešení pro mobilní platby a bankovnictví. Banka v kapse má celou řadu výhod a tlak konkurence i nároky klientů nutí banky ji dále rozvíjet.
21.09.
|
Eva Tomková
V České republice vám stačí deset milionů korun a máte nárok na privátní bankovní poradenství. To tedy znamená pohodlnou koženou sedačku, portské víno a poradce, který má na sobě kvalitní oblek a je ochoten pro vás udělat téměř vše, a to kdykoli.
13.08.
|
Redakce
Už z podstaty je bankovnictví obor, do kterého již nelze vnést nějakou významnější inovaci. Velké většině bank proto klienti platí pouze za značku. Běžný občan nebo podnikatel stejně využije jen základní služby tj. internetbanking, kartu, spořicí účet, běžný účet, případně úvěr. Zavedené banky však těmto základním službám připisují nepřiměřeně vysokou přidanou hodnotu.
03.08.
|
Eva Tomková
Finanční gramotnost. Slyšíme to všude a pořád. A stejně, když někomu řeknete „devalvace“, tak prostě neví a je rád, že zná alespoň slovo „fixace“. Ovšem pozor: senioři jsou nám vzorem. Chytli druhý dech a rozhodli se, že se stanou znalci finančních produktů. PÁTEČNÍ GLOSA
20.07.
|
Lukáš Tomek
Při volbě barvy, na které se následně zakládá celá firemní identita, je vidět roztomilá snaha marketérů ovlivnit pocity nás zákazníků. Občas jim to jaksi nevychází. PÁTEČNÍ GLOSA
13.07.
|
Lukáš Tomek
Aféra „odejitého“ tiskového mluvčího Air Bank odhaluje naivistický pohled lidí na mechanismy trhu a byznys jako takový. Nemylme se, cílem investorů není „být slušný“, ale vydělat peníze. PÁTEČNÍ GLOSA
04.06.
|
Petr Fejtek
Po jarní chvilce oddechu zas lepší náladu smetly vlny pesimismu a horších vyhlídek. Jak mohli zareagovat podílníci našich fondů jinak než brát nohy na ramena i se svými penízky do „pojištěných“ bankovních vkladů.
30.05.
|
Zbyněk Drobiš
V některých případech jsem se setkala i se spory, kdy spotřebiteli v podstatě žádná škoda nevznikla, ale požadoval omluvu po finanční instituci, uvedla v rozhovoru pro Finance.cz Monika Nedelková, finanční arbitr České republiky.
29.05.
|
Zbyněk Drobiš
Představíme si velice zajímavý institut finančního arbitra, který nám přináší svěží alternativu ve sporech nejen z platebních služeb. Popíšeme si obecně, které spory může finanční arbitr rozhodovat a následně si představíme i příklady sporů, které pro vás může finanční arbitr rozhodnout.
07.05.
|
Pavel Tomek
Bankovnictví v chytrých telefonech je posledním trendem přímého bankovnictví. Oproti klasickému internetovému bankovnictví je rychlejší, dostupné odkudkoli a leckdy přehlednější. PŘEHLED APLIKACÍ SMARTPHONE BANKING PRO IOS, GALERIE
Open in Google Docs Viewer
Open link in new tab
Open link in new window
Open link in new incognito window
Download file
Copy link address
Edit PDF File on PDFescape.com
Open in Google Docs Viewer
Open link in new tab
Open link in new window
Open link in new incognito window
Download file
Copy link address
Edit PDF File on PDFescape.com
19.04.
|
Tomáš Skolek
Český smartphone banking patří ve srovnání se zahraničím k lepšímu průměru, nijak však neoslňuje úrovní invence. Po funkční stránce se většinou jedná o běžný internet banking převlečený do kabátu aplikace pro chytrý telefon, uvedl Michal Kubáň, ředitel společnosti Softec CZ, v rozhovoru pro Finance.cz.
17.04.
|
Petr Fejtek
O tom, jak dřou banky klienty z kůže na poplatcích, se sice často hovoří, ale lidé jsou líní a navíc se bojí přesunů svých účtů i „zaběhaných“ pravidelných plateb. Přitom ani jedno není problém, protože to musí banka, kterou opuštíte, „nahlásit“ té nové sama. Ale lidé nad nějakou tou svojí stokorunou často mávají rukou. A už vůbec si ani nespočítají, kolik je to stojí třeba ročně.
03.04.
|
Zbyněk Drobiš
Podařilo se Vám provést nesprávnou platbu na cizí bankovní účet? Takové věci se stávají a vše se dá vyřešit. V dnešním článku Vám navrhneme postup řešení pro získání svých peněz zpět.
02.04.
|
Petr Fejtek
Kam s úsporami? To je trvalý rébus nejen v Česku. My však vychovaní socialismem, posléze tím bankovním, raději proděláváme „s jistotou“. Data o vkladech máme z ČNB jen za první dva měsíce, ale vidíme, že pokračuje pěkný příliv na netermínované vklady, kam od začátku roku přišlo přes 27 miliard korun (z toho na běžné účty jen 11 miliard).
19.03.
|
Tomáš Skolek
Nastupující jaro je u finančních institucí obdobím úvěrů na bydlení. Proto nikoho nepřekvapí, že dost akčních nabídek se vztahuje na hypotéky. Mezi akcemi však najdeme i méně obvyklé vlaštovky typu poukázky na nákup knih či slevy na festival.
21.02.
|
Tomáš Skolek
Finance.cz mění k patnáctým narozeninám vzhled i funkčnost. Zůstává odborná garance obsahu i objektivní pohled na finanční trhy i vše, co souvisí s penězi. Podívejte se všude kolem a posuďte sami.
07.02.
|
Petr Fejtek
Domácnosti naspořily loni nejméně za posledních osm let, dokonce i méně než v „krizovém“ roce 2008. Finanční aktiva domácností vzrostla „jen“ o 125 miliard korun, nejméně od roku 2003, kdy jsme se teprve vzpamatovávali z dotcom minirecese.
20.01.
|
Eva Tomková
Krize zásadně ovlivňuje život bankéřů. A nejen to. Samotný život bankéře je velmi náročný. PÁTEČNÍ GLOSA
20.12.
|
Petr Fejtek
Jádro pudla v Evropě není jen v pákovém gamblingu a přihlouplé regulaci, navíc totiž v geneticky historickém spolčení bank a států. A jaký rozdíl je mezi spolčením prospěšným a zločinným?
08.12.
|
Lucie Marková
Zástupce Ministerstva financí představil výsledky výzkumu o finanční gramotnosti obyvatel ČR na konferenci o finančním vzdělávání dospělých.
07.12.
|
Petr Fejtek
Lidé sice prý spoří jak mourovatí, ale právě „oblíbené“ bankovní vklady zatím signalizují v nárůstu proti loňskému roku jen citelně nižší sumu.
06.12.
|
Tomáš Skolek
Konec roku je tradičně ve znamení akcí lákajících k uzavření úvěrů. Výhodněji však pořídíte i osobní konta a samozřejmě stavební spoření. AKTUALIZOVÁNO
29.11.
|
Lucie Marková
Jak správně finančně vzdělávat dospělé bylo hlavním tématem konference, která se v pátek uskutečnila na VŠE v Praze. Odborníci nejen z oboru financí tu diskutovali především o stavu finanční gramotnosti v ČR a možnostech jeho zlepšení.
21.11.
|
Tomáš Skolek
Má smysl investovat do finančního vzdělávání, když jsou finanční produkty tak složité? O této problematice jsme hovořili s profesorem Karlem Dybou, velvyslancem při OECD.
18.11.
|
Eva Tomková
Proč 1 300 000 lidí šlo v období ekonomické nestability do pražské zoo a nebylo jim líto vyhodit pár stovek za pohled na papoušky a trkající kozy? PÁTEČNÍ GLOSA
11.11.
|
Eva Tomková
Vědci provedli jednoduchý experiment. Vpustili od obchodu s oblečením 50 lidí, kteří si měli vybrat zboží a zaplatit ho v hotovosti. Další měsíc ti stejní lidé dostali stejný úkol - jen měli platit kreditkou. PÁTEČNÍ GLOSA
08.11.
|
Markéta Middeldorp
Jak vhodně zkombinovat klasické i dětské spořicí produkty a usnadnit tak svým potomkům vstup do finanční dospělosti?
07.11.
|
Petr Fejtek
Kde vzít peníze na lepení dluhů, na další půjčky zemím již „propadlým“, na budoucí dluhy, které stále rostou. To je zapeklitá otázka Evropy, kterou příliš nevyřešily ani meetingy na nejvyšší úrovni.
04.11.
|
Eva Tomková
Je pryč. Z měst postupně zmizela reklama Komerční banky „Užij si svůj první bankovní styk“. Na plakátech se rozkoší svíjela mladá dívka, případně mladý chlapec. PÁTEČNÍ GLOSA
03.11.
|
Tomáš Skolek
Konec roku bude patřit úvěrům, píše jedna banka v tiskové zprávě. A je to pravda. Už mnoho listopadových nabídek souvisí s financováním Vánoc a v prosinci bude ještě hůř. AKTUALIZOVÁNO
13.10.
|
Simona Rottová
Jak se bude u jednotlivých bank lišit cena, když uskutečníte pět plateb do cizí banky na pobočce, anebo - když to stejné uděláte přes internetové bankovnictví?
10.10.
|
Petr Fejtek
Kdybychom si chtěli zahrát na Pýthii ve špatné náladě, která by ale přesto chtěla být cool, možná bychom mohli věštbu nazvat „Lehman Brothers relaunched“.
06.10.
|
Tomáš Skolek
Nejčastější ranně podzimní akční nabídkou je platební karta. Je libo procenta na důchod, vlastní image nebo benefity ze všech nákupů?
04.10.
|
Tomáš Skolek
Každému radím: vezměte si u hypotéky plovoucí sazbu. I kdyby se sazby zvedly, vždy můžete přejít na ty fixní, řekl Paolo Iannone v rozhovoru pro Finance.cz.
03.10.
|
Tomáš Skolek
V Česku je dobrým zvykem, že vstupuje-li nová banka na trh, nabídne na úroku vkladového produktu o něco více než konkurence. Stalo se tak i tentokrát.
19.09.
|
Petr Fejtek
Politici vymýšlejí penzijní reformu, státní spořicí dluhopisy, regulaci mnohých finančních odvětví. Na největší problém a přímo distorzi trhu však jakoby zapomněli...
14.09.
|
Redakce
O soukromých vysokých školách panuje mezi veřejností mnoho mýtů. A jak to u mýtů někdy bývá, od pravdy se poněkud vzdalují.
13.09.
|
Simona Rottová
Co nám banky k platebním debetním kartám nabízejí? Jak moc jsou ony „výhodné“ nabídky opravdu výhodné?
08.09.
|
Tomáš Skolek
Kolik stojí kontokorent u mBank v porovnání s jinými bankami? Vyplatí se využívat povolený debet nebo vyjde levněji převést finance na účet z kreditní karty?
02.09.
|
Tomáš Skolek
V září půjde stále získat úvěry na bydlení za nižší než už tak nízké úroky; poplatky se navíc odpouští i nadále. Na své si ale přijdou i fanoušci kreditních karet, studenti či motoristé. AKTUALIZOVÁNO
18.08.
|
Tomáš Skolek
Oproti začátku léta se pořadí na pomyslných žebříčcích úroků spořicích účtů a termínovaných vkladů celkem proházelo. Víme, kde získáte nejvíce.
12.08.
|
Markéta Gottwaldová
Při volbě platebního nástroje v první řadě přihlédněte k destinaci a plánovaným výdajům. Platební kartou těžko zaplatíte bakšiš nebo si koupíte vodní dýmku na egyptském tržišti. Mít pouze hotovost znamená zase zbytečný risk.
03.08.
|
Tomáš Skolek
Úvěry bez poplatků, či pojistky s dárky. Přes to, že bankovní i pojistný sektor se nadechuje spíše k podzimnímu boji, dozvuky letních akcí mohou některé zaujmout. AKTUALIZOVÁNO
02.08.
|
Tomáš Skolek
Zuno a Raiffeisenbank mají společného akcionáře, a tím to v podstatě končí, uvedl v rozhovoru pro Finance.cz Miroslav Střihavka, ředitel české Zuno.
01.08.
|
Simona Rottová
Někde internetové bankovnictví zaznamenalo velký nárůst a oblibu, jinde se jeho využití jen pozvolna zvyšuje. Jak se podíl internetu pro bankovní operace zvyšoval v průběhu posledních let?
26.07.
|
Petr Fejtek
Od prostého prodeje se naše „lepší“ zprostředkovatelské či poradenské společnosti již již značně posunuly. Používají sofistikované postupy i nástroje, mají velmi dobře propracované metody, kterým se často říká „obchodní dovednosti“.
20.07.
|
Tomáš Skolek
Kód 2310 prosím na scénu! Svěží vítr pod jménem Zuno zavanul do vod českého bankovnictví. Jaké jsou první dojmy?
19.07.
|
Petr Fejtek
Sítem letošních zátěžových testů neprošlo osm evropských bankovních domů z devadesátky testovaných, což skoro i odpovídá úspěšnosti našich letošních maturantů.
04.07.
|
Tomáš Skolek
Ještě než odjeli bankéři na dovolené, připravili na léto několik zajímavých akčních nabídek. Posuďte sami.
01.07.
|
Veronika Bučková
Basel III přinese do bankovní regulace řadu změn. Jaké dopady nových pravidel můžeme očekávat? Jak se tyto změny promítnou do činnosti bank?
29.06.
|
Markéta Gottwaldová
Není tajemstvím, že pověst České republiky dostane v očích turistů ještě před překročením hranic povážlivé šrámy. Jaké jsou triky směnáren a s čím se lze setkat při obchodu s tzv. ruličkářem?
17.06.
|
Veronika Bučková
Trendem posledních let je neustálé posilování bankovní regulace. Je to však správná cesta? Nebylo by uvolnění regulačních pravidel nakonec efektivnější?
13.06.
|
Tomáš Skolek
Dostáváme se do doby, kde je dle vnějších znaků stále náročnější rozpoznat, kde dostanu skutečně kvalitní servis a kde jde jen o marketing, uvedl Martin Valach v rozhovoru pro Finance.cz.
09.06.
|
Tomáš Skolek
Vkladoví zlatokopové se poslední týdny nudí, banky s úrokovými sazbami nehýbou, záložny testují matematické vzdělání.
06.06.
|
Tomáš Skolek
S rostoucí teplotou, roste i počet akčních nabídek, které pobízejí k uzavření běžného účtu. Je zřejmé, že na tomto poli bude s avizovaným příchodem dvou nových bank (ZUNO Bank a Air Bank) ještě horko. AKTUALIZOVÁNO
03.06.
|
Karel Pospíšilík
Na portálu finance.cz již necelý rok funguje aplikace srovnávající běžné účty. Nově můžete používat i aplikaci srovnávající účty pro podnikání a to na portálu www.firemnifinance.cz.
02.06.
|
Tomáš Skolek
Naše aplikace je v ČR opravdu první svého druhu; inspiraci jsme čerpali zejména v USA a ve vyspělých evropských zemích, uvedl Ján Franek z Fia pro Finance.cz.
28.05.
|
Lukáš Polášek
Díváte se na kurzovní lístek a nevíte, kam přesně zaostřit? Jak se liší jednotlivé kurzy používané bankou? Co je to např. kurzové rozpětí?
20.05.
|
Veronika Bučková
Mezi nově zaváděná pravidla Basel III patří požadavky na likviditu bank. V dnešním článku se dočtete, v čem tato pravidla spočívají.
12.05.
|
Dan Urbánek
Říká se, že privátní bankéř by měl být jako osobní lékař – umět naslouchat, vědět o klientovi všechno, ale umět být také diskrétní.
11.05.
|
Simona Rottová
V průběhu let 2000 až 2010 se objem kontokorentních úvěrů ztrojnásobil a objem spotřebitelských úvěrů zvýšil téměř osmkrát. Kdy je vhodné zvolit spotřebitelský úvěr a kdy kontokorent?
04.05.
|
Petr Fejtek
Asi spoříme, jen to má malou chybičku – nevíme kam. Už ani slamníky nejsou, co bývaly, o bankách ani nemluvě. Nebohé stavebko pomalu chladne v márnici a penzijní fondy za posledních 10 let nevydělaly způli ani na inflaci...
04.05.
|
Tomáš Skolek
Akce finančních institucí v květnu připomínají, že už i kolotočáři postavili své stánky. Tady získáte dvojnásobek za infarkt, jinde slevu na nábytek, tam zase plyšovou růži. AKTUALIZOVÁNO
02.05.
|
Jan Šimek
Přímé bankovnictví na jednu stranu nabízí pohodlnou a rychlou obsluhu bankovního účtu, na druhou stranu je vystaveno nebezpečným útokům počítačové kriminality. Na toto téma jsme se bavili s Karlem Oblukem z AVG Technologies.
26.04.
|
Petr Fejtek
Málokterá otázka je v poradenské branži tak „žhavá“, tedy tak rozporuplná, jako tato. Jde samozřejmě o peníze, ale nemělo by jít spíš o ochranu klienta?
22.04.
|
Jaroslav Brož
Zlatá koruna, soutěž o nejlepší finanční produkty roku, má svou váhu. Už jenom tím, že v základní části soutěže hodnotí produkty více než tři stovky odborníků. Posuzují se produkty ze všech sfér finančního trhu, takže žádná oblast nezůstává stranou a neuniká odbornému pohledu.
18.04.
|
Tomáš Skolek
O poplatcích se hodně mluví, ale ve skutečnosti jsou banky postihovány výkyvy úrokových sazeb v míře, kterou poplatky nemohou kompenzovat, uvedl Jiří Škorvaga v rozhovoru pro Finance.cz.
13.04.
|
Tomáš Skolek
Kladná odpověď na zdánlivě nesmyslný název vystihuje nejlépe změny, které se odehrály na trhu vkladových produktů za posledních 31 dnů.
12.04.
|
Tomáš Ivanský
Co je vlastně na internetových platbách riskantní? Máme v dohledu nějaké řešení, které nás, kupující zbaví nutnosti provozovat několik typů platebních nástrojů?
04.04.
|
Tomáš Skolek
Je libo vyšší úrok na spořicím účtu či levnější hypotéku v rámci tzv. hypotečních dnů? Sledujte akční nabídky a vydělejte, dokud banky dávají. AKTUALIZOVÁNO
31.03.
|
Veronika Bučková
Jedním ze základních cílů nové bankovní regulace známé jako Basel III je dosažení větší stability bankovního sektoru. Tomu mají dopomoci nově zaváděná opatření, mezi která patří i leverage ratio. Co toto opatření znamená?
24.03.
|
Jindřich Vašina
Evropská pravidla se vztahují na všechny země EU, tedy i na ty, jejichž bankovní systém je relativně zdravý a přestál finanční krizi bez větší úhony.
16.03.
|
Tomáš Skolek
V době, kdy se oddaluje pravděpodobný termín zvýšení úrokových sazeb v české ekonomice, přichází růst úroků z východu.
10.03.
|
Tomáš Skolek
Čtvrtým pilířem důchodové reformy by měly být nemovitosti, záměr ministerstva financí je stavební spoření i pro banky, cena neživotního pojištění bude klesat - to jsou jen některé z názorů, které by vás mohly zajímat.
09.03.
|
Tomáš Skolek
Přístup do internetového bankovnictví přes mobil vás už nebude stát spoustu peněz a času, uvedl Radek Jirka v rozhovoru pro Finance.cz.
02.03.
|
Tomáš Skolek
Březnové akční nabídky jsou vesměs pokračováním slev z února. I letošní jaro bude ve znamení financování bydlení. AKTUALIZOVÁNO
28.02.
|
Jan Šimek
Nový zákon o spotřebitelském úvěru platný od začátku roku začíná mít reálné dopady i v oblasti leasingu pro soukromé osoby. Tři ze čtyř největších leasingovek už jej přestaly nabízet.
25.02.
|
Roman Müller
Nedávný průzkum finanční gramotnosti opět potvrdil, že Češi využívají investiční produkty velmi málo. Banky neskrývají svůj záměr, aby lidé začali pořádně investovat.
09.02.
|
Tomáš Skolek
Co je nového na trhu spořicích účtů? Změnily se parametry některých produktů? Kde úrokové sazby poklesly, případně vzrostly?
03.02.
|
Veronika Bučková
Nová pravidla bankovní regulace Basel III přinesou bankám řadu nových opatření. Jedním z nich bude i tvorba proticyklického kapitálového polštáře. Může jeho zavedení znamenat zdražení bankovních služeb?
02.02.
|
Tomáš Skolek
Stejně tak jako Vánoce či Velikonoce, i Valentýn svádí. Svádí banky ke svedení nových klientů na slevy či dárky. A proč vlastně ne, příležitost jako každá jiná.
19.01.
|
Tomáš Skolek
Máme zde tip pro ty, kteří užívají spořicí účet jako část portfolia. Vysvětlujeme také, jak ovlivňuje placení kartou celkové náklady na účet.
12.01.
|
Tomáš Skolek
Rozdělení bank na drahé nebo levné nejde při vybírání bankovního účtu dost dobře uplatnit. Co stojí jednoho 333 Kč, druhý pořídí během chvilky za 50.
10.01.
|
Tomáš Skolek
Přinášíme aktuální zhodnocení trhu i výhled do dalších měsíců. Odkrýváme produkty s nejlepším zhodnocením podle různých kritérií.
06.01.
|
Tomáš Skolek
Po prosincové smršti přišlo lednové sucho. U bank narazíte jen na osamělé vlaštovky, některé spořitelny pokračují v předešlých nabídkách. AKTUALIZOVÁNO
23.12.
|
Roman Müller
Ke krátkodobému uložení úspor lze využít jak fondy peněžního trhu, tak spořicí produkty. Druhá z možností se ukázala za uplynulých dvanáct měsíců jako výhodnější. Mnohé korunové fondy peněžního trhu nepřinesly ani 1% zhodnocení.
17.12.
|
Tomáš Skolek
Nejedná se jenom o posledních 14 dní pro připsání státní podpory u stavebního spoření, ale i o uhrazení splátek úvěrů a pojištění, pokud chcete využít daňových úlev.
16.12.
|
Veronika Bučková
Pro český bankovní sektor je typické, že v něm působí především banky se zahraničními vlastníky nebo pobočky zahraničních bank. Ale jaké jsou další charakteristické rysy tohoto odvětví české ekonomiky?
10.12.
|
Sabina Šebestíková
Od 1. 1. 2011 vstoupí v platnost nová směrnice EU, která je závazná pro všechny členské státy. Týká se regulace vysokých odměn managementu ve finanční sféře a přinese několik rozporuplných bodů.
01.12.
|
Tomáš Skolek
Tady dostanete kameru Sony, tam zase kožené pouzdro na platební kartu. Finanční instituce nadělují na konci roku dárky, odpouští poplatky či snižují úroky.
29.11.
|
Tomáš Skolek
Píše se, že ideální žena má pořád chuť na sex, hodně jí a oblékne se za 10 minut. Pokud jste takovou nenašli, třeba vás alespoň potěší bankomat, který má neustále otevřeno, vás nic nestojí a připisuje peníze online.
20.11.
|
Petr Bučík
Prostředí, v němž finanční instituce podnikají, se dramaticky mění. Řada bank by proto měla zvážit radikální změnu způsobu, jakým fungují.
19.11.
|
Veronika Bučková
Basilejská komise v září představila nový koncept regulace bankovního sektoru, označovaný jako Basel III. Jaké změny přináší v oblasti kapitálové přiměřenosti bank?
10.11.
|
Tomáš Skolek
Ano, pravidel pro naše partnery máme opravdu dost – ale vzhledem k tomu, že zde hovoříme o plnohodnotném bankovním obchodním místě, předpokládám, že nelze neočekávat něco jiného, uvedl Miroslav Matyáš z UniCredit Bank.
Zobrazit všechny články