23.04.
|
Redakce
Benzín je obvykle dražší než nafta, protože je zatížen vyšší spotřební daní. Hlavně během zimních měsíců tomu však často bývá naopak. Příčinou je vyšší poptávka po naftě, která se v řadě zemí stále využívá k vytápění. Také během letošní zimy nafta podražila. V předchozích týdnech ale začala výrazně růst cena benzínu a zdá se, že se ceny paliv vrátily do normálu. Podle nejnovějších údajů Evropské komise totiž litr Naturalu 95 v Česku za poslední dva týdny zdražil o korunu a 14 haléřů, zatímco nafta pouze o jednotky haléřů. Podle odborníků ceny paliv dále porostou.
23.04.
|
Luboš Svačina
Po dvou hubených měsících došlo v březnu k mírnému oživení poptávky po úvěrech na bydlení. Banky a stavební spořitelny v uplynulém měsíci poskytly úvěry za téměř 20 miliard. Čtvrtletní výsledky hypotečních bank jsou však nejhorší za posledních 5 let. Co je příčinou?
18.04.
S bitcoinem je to jako na houpačce. Raketově roste i klesá, až to jednoho překvapí. Můžeme se těšit na další překvapivý růst?
17.04.
|
Hana Bartušková
Evropská unie může pravděpodobně za všechno špatné, co se nám děje. Alespoň tak to vidí euromýty, zaručené pravdy a polopravdy o legislativě přijímavé v Evropském parlamentu.
17.04.
|
Petr Gola
Ve většině členských zemích Evropské unie je legislativou stanovena hodinová minimální mzda, jejíž výše se pravidelně mění v závislosti na vývoji ekonomiky. V roce 2019 činí minimální hodinová mzda v Česku 79,80 Kč. Hned v šesti členských zemích EU je aktuálně vyšší než 9 euro za hodinu.
16.04.
|
Lucie Mečířová
Našli jste venku něčí zbrojní průkaz a chystáte se jej na vlastní pěst vrátit majiteli? Nedělejte to! Poradíme vám, jak v případě nálezu postupovat.
16.04.
|
Euro.cz
V posledních letech jsme v ČR zažili výrazný ekonomický růst a růst životní úrovně. Máme se právě teď nejlépe?
15.04.
|
Petr Gola
Ke konci roku 2018 činil průměrný starobní důchod 12 418 Kč. Od lednové splátky důchodu se však všechny důchody valorizovaly a průměrný důchod tak aktuálně dosahuje přibližně 13 300 Kč. Kdo dosáhne na průměrný důchod? Proč může být starobní důchod i jenom 5 000 Kč?
12.04.
|
Jana Poncarová
Za nekalé obchodní praktiky rozdal v poslední době Energetický regulační úřad milionové pokuty. Dodavatelé se provinili při telefonickém i podomním prodeji, když používali nátlak nebo zamlčovali skutečnosti. Nesprávné, zavádějící nebo nepřesné informace přitom podle odborníků vedou spotřebitele k chybným rozhodnutím.
11.04.
|
Michal Bureš
Důchodový účet byl za 20 let ve ztrátě cca 350 miliard korun. Jaká jsou řešení záporného důchodového systému? A jaké kroky vláda v tomto směru vynakládá?
11.04.
|
Euro.cz
Carsharing je budoucností automobilové dopravy. A tak na trh vstupují nový hráči, třeba RegioJet a chystá se na to i hlavní město Praha.
10.04.
|
Michal Bureš
Již 20 let se hovoří o důchodové reformě jako o nezbytném kroku, ale zatím se toto nelehké rozhodnutí pouze odkládá. Ale dnešním pracujícím již tiká čas, protože se může stát, že již v dohledné době nemusí být na důchody. Kdy to můžeme očekávat?
10.04.
|
Lucie Mečířová
Chcete přejít k jinému operátorovi, protože jste zjistili, že má výhodnější podmínky? Zalíbil se vám tarif, kde je víc volných minut, SMS zdarma a pořádná porce dat? V tom případě se připravte, že vás může řada věcí překvapit.
09.04.
|
Michal Bureš
Od 1. dubna 2019 můžete vrátit vyměněné peníze ve směnárně. Za jakých okolností můžete peníze? A do jaké částky a do kdy můžete peníze vrátit?
09.04.
|
Lucie Mečířová
Přijdou vám daňové slevy a odečitatelné položky dostatečně vysoké? A napadlo vás někdy, jaké daňové slevy a odečitatelné položky mají naši bratři Slováci? Jsou na tom lépe než my?
06.04.
|
Martin Ježek
Kromě kvality vody se sledují i dopady znečištění na Dunaji na okolní faunu a floru. Jak moc jsou chemické látky ve vodě opravdu škodlivé? Přečtěte si poslední díl rozhovoru s Rastislavem Vranou.
05.04.
|
Martin Ježek
Je voda v Dunaji opravdu čistá? Záleží na oblasti, ale díky tomu, jak je Dunaj velká řeka, tak jeho znečištění je často o dost menší než znečištění přítoků Dunaje. Přečtěte si rozhovor s Rastislavem Vranou z centra RECETOX.
04.04.
|
Martin Ježek
Docent Branislav Vrana, který vede v centru RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity pracovní skupinu Kontaminace vody a související rizika, se před několika lety zúčastnil vědecké expedice, která již potřetí zkoumala znečištění Dunaje.
04.04.
|
Hana Bartušková
O víkendu si na Slovensku během druhého kola zvolili nového prezidenta, tedy prezidentku. Zuzana Čaputová je první slovenskou prezidentkou, z neznámé aktivistiky se stala mediální hvězdou a senzací prezidentských voleb. Její volební období začíná v polovině června, kdy nahradí Andreje Kisku. Zuzana Čaputová je vnímána jako pozitivní změna na slovenské politické scéně a čekají se od ní velké věci. Oprávněně?
03.04.
|
Redakce
Ačkoliv shodně spadají do kategorie příjmů ze závislé činnosti, v praxi existuje mezi zaměstnáním v rámci běžného pracovním poměru a poměru služebního několik poněkud zásadních rozdílů. Ty spočívají především v odlišných právních základech, způsobech vzniku a zániku, druhu vyplácené odměny za odvedenou práci a v mnohém dalším.
03.04.
|
Euro.cz
Průzkum veřejného mínění ukázal, že jsou v EU země, které se bojí víc emigrace než imigrantů. Odchází jim totiž občané a ubývá jim obyvatel.
02.04.
|
Michal Bureš
V Česku stoupá počet veřejných čerpacích stanic, ale značek ubývá. Požírají se značky navzájem? Kdo je největší? A odkud pocházejí jejich vlastníci?
01.04.
|
Lucie Mečířová
Rodičovský příspěvek je u nás dávkou státní sociální podpory a přímo navazuje na mateřskou dovolenou. Jak to ale mají ostatní státy? A kde tento pojem v podstatě ani neexistuje?
31.03.
|
Michal Bureš
Slovensko si v přímé volbě zvolilo za prezidentku Zuzanu Čaputovou. Jaká byla volební účast? A kdo vlastně je budoucí slovenská prezidentka?
28.03.
|
Lucie Mečířová
Chcete u příslušného orgánu prosadit nějaký požadavek, ale nevíte, jak na to? Něco může řešit stížnost, větší váhu má ovšem petice. Jak ji sepsat a kde ji podat?
27.03.
Na Slovensku půjdou v sobotu k volebním urnám a budou volit svého nového prezidenta. Nebo prezidentku. Podívejte se na srovnání obou kandidátů, kteří se dostali do druhého kola slovenských prezidentských voleb.
27.03.
|
Lucie Mečířová
Zdravotní pojišťovny svým pojištěncům nabízí nejrůznější bonusové programy, slevy a příspěvky na pohybové aktivity, prevenci anebo očkování. Na co mohou přispět vašim dětem?
27.03.
Připravovaná směrnice o autorském právu víří vody internetu. Hlavně problematické články 11 a 13. Co je s nimi špatně?
26.03.
|
Lucie Mečířová
Zdravotní pojišťovny svým pojištěncům nabízejí programy speciálních výhod, které mohou čerpat dospělí, děti i rodiny. Co pojišťovna nabídne vašim dětem?
25.03.
|
Redakce
Pokud jste Slovák a studujete, pracujete a bydlíte v Česku, ale chcete volit v druhém kole prezidentských voleb na Slovensku, tak máte smůlu. Ze zahraničí nového prezidenta volit nemůžete.
25.03.
|
Petr Gola
Nejvyšší ekonomická svoboda je v Hongkongu, Singapuru, Novém Zélandu, Švýcarsku a Austrálii. Česko si v mezinárodním srovnání stojí velmi dobře, celkové hodnocení je 23. nejlepší na světě a výsledný index ekonomické svobody je vyšší než např. v Německu, v Norsku, v Japonsku nebo v Rakousku.
23.03.
|
Euro.cz
Velká Británie pracuje na svém odchodu, i když připravená na to úplně není. Bude nám UK po brexitu chybět?
22.03.
|
Redakce
Chcete podnikat, ale na budování vlastní firmy od úplného začátku se příliš necítíte? Zajímavou volbou by pro vás mohl být franšízink.
22.03.
|
Martin Ježek
Vědci z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (PřF MU) v Brně vyvíjí metodu, jak ukládat vyhořelé palivo z jaderných elektráren zcela bezpečně. Jejich světově unikátní metoda vychází z přirozeného vzniku uranu v přírodě. Za pár let tedy možná budou diskuze o umístění jaderných úložišť bezpředmětné, protože se uranu nebudeme muset bát.
21.03.
|
Martin Ježek
Vědci z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně vyvíjí metodu, jak ukládat vyhořelé palivo z jaderných elektráren zcela bezpečně. Světově unikátní metoda vychází z přirozeného vzniku uranu v přírodě. Za pár let tedy možná budou diskuze o umístění jaderných úložišť bezpředmětné, protože se uranu nebudeme muset bát.
20.03.
|
Lucie Mečířová
Zlevněné tarify nenáleží jen studentům anebo důchodcům. Nárok na ně mají při splnění podmínek i osoby s průkazem ZTP nebo ZTP/P. Co nám operátoři letos můžou nabídnout?
19.03.
|
Michal Bureš
Jak se liší sazby spotřební daně u nás a na Slovensku? Jak se daní borovička či slivovice? Na co vše spadají spotřební daně?
15.03.
|
Michal Bureš
Sazby českých daních jsou často kritizovány a navrhované změny v českém daňovém systému jsou mnohdy nepochopitelné. Jak jsou na tom sazby českých daní ve srovnání s těmi slovenskými?
14.03.
|
Redakce
Počet všech čerpacích stanic v Česku vzrostl letos v únoru na 7 061. Těch veřejných je přitom 3 991, tedy nejvíc od roku 2008. Statistiku však ovlivňují především plnicí stanice CNG, kterých je v Česku již 173. Za poslední půlrok jich přibylo 14, zatímco klasické čerpací stanice pouze 3. Kromě veřejných čerpaček je v Česku evidováno též nemálo stanic umístěných v různých podnikových areálech, jejichž kvalita je kontrolována minimálně.
13.03.
|
Redakce
Stejně jako sněžení a chladné počasí patří k zimě, tak bohužel také i zlomeniny a otřesy mozku, které jsou způsobeny pády na neodklizených chodnících. Finančního odškodnění se však dočká jen málokdo.
11.03.
|
Redakce
Termín brexitu se blíží a nejen ve Velké Británii jsou napnutí, jak to nakonec dopadne. Tento týden čeká britský parlament až troje hlasování o podobě brexitu.
11.03.
|
Lucie Mečířová
Poohlížíte se po mobilním tarifu, který by dokázal pokrýt potřeby důchodců? Hledáte levné volání pro dědu s babičkou? Operátoři pro seniory nabízejí zvýhodněné ceny. Vyplatí se ale?
08.03.
|
Lucie Mečířová
Chcete si zřídit životní pojištění a přemýšlíte, jak si ho co nejefektivněji nastavit? Češi často dělají chyby a pak se diví, že se jim pojistka vlastně vůbec nevyplatí. Co je tedy dobré rozhodně nepodcenit?
07.03.
|
Redakce
Už jste se s tím setkali? Šli jste do lékárny s receptem a paní lekárnice řekla: „Bohužel, nemáme, zkuste za týden v úterý.“
07.03.
|
Euro.cz
Jak moc se historie opakuje a jak moc můžeme věřit předpovědím o bitcoinu? Analytici říkají, že tam vidí jasný vzorec.
06.03.
|
Redakce
Už za týden půjdou naši východní sousedi k volebním urnám a 16. března budou v prvním kole volit svého nového prezidenta. Předvolební výzkumy ještě před pár měsíci favorizovaly dva muže, jak se ale ukázalo v posledních dvou týdnech, tak i žena může být černým koněm závodu.
05.03.
|
Michal Bureš
Pro jedny je Ukrajina oběť ruské roztahovačné politiky, pro druhé je Ukrajina fašistický stát dotovaný Sorošem, EU a USA. Jaké máme s danými zeměmi ekonomické vztahy? A jaké mají HDP a hospodářský vývoj?
05.03.
|
Martin Ježek
Vypadat dobře znamená vypadat štíhle a mladě. Nic by nemělo tento dojem narušovat. Když se tedy usmějete, neměl by být váš protějšek „omráčen“ jedovatým dechem nebo chybějícími či zašedlými zuby.
04.03.
|
Lucie Mečířová
Jste student a hledáte pro sebe výhodný tarif? Zajímat vás bude určitě počet SMS zdarma, volné minuty, množství dat a cena. Který operátor má pro studenty nejlepší nabídku?
01.03.
|
Michal Bureš
Volby jsou základem demokracie, ale u někdy je volební účast tristní. Které volby přitáhnou nejvíce voličů a které nejméně? Jak se vyvíjela volební účast u senátních, prezidentských či komunálních voleb?
27.02.
|
Michal Bureš
Ve čtvrtek 28. února startuje poslední vlna prodeje vstupenek na MS v hokeji na Slovensku. Jak sehnat lístky a levné ubytování? A na kolik vás vyjde cesta autem, vlakem či autobusem?
26.02.
|
Redakce
Od prvního března bude platit nový ceník České pošty, která mění ceny poštovného u balíčků. Změny se týkají nejen částek, ale především toho, jak je poštovné počítané. Přičemž změny se nedotknou obyčejného a doporučeného psaní, zatímco u balíčků nabídkou a ceníkem řádně zamíchají.
19.02.
|
Lucie Mečířová
Nejste občanem České republiky, ale dlouhodobě se zdržujete na našem území a chcete si zde udělat řidičský průkaz? A jde to vůbec?
15.02.
|
Martin Ježek
Loni v květnu vešlo v platnost nařízení o GDPR. Chvíli se nepsalo téměř o ničem jiném. Jaká je ale situace dnes a bere se GDPR vůbec vážně?
14.02.
|
Martin Ježek
Ajťáků je stále málo, hlavně těch dobrých a zkušených. A tak se u nás ujal nový trend – ti nejlepší borci (a borkyně samozřejmě) si najímají agenty, kteří jejich um prodávají.
14.02.
|
Euro.cz
Od začátku roku 2019 platí vyšší minimální mzda, ta se zvýšila z 12 200 Kč na 13 350 Kč. Co všechno ovlivnilo zvýšení minimální mzdy o 1 150 Kč měsíčně?
13.02.
Za poslední rok se bitcoinu sice moc nevede, to ale neznamená, že by nemohl být v ČR oblíbený.
12.02.
|
Michal Bureš
Jak může každý řidič zjistit počet svých bodů z tepla domova? A kam jít, když se nekamarádíte s internetem? Kolik vás zjištění počtu bodů bude stát?
06.02.
|
Martin Ježek
Onemocněli jste vy nebo vaše rodina a potřebujete sehnat léky na předpis, které nejsou právě levné. Je možné je sehnat někde levněji? Je. Léky na předpis může prodávat každá lékárna za jinou cenu, tedy i levněji.
05.02.
|
Martin Ježek
Jestliže jsme mladí a zdraví, moc nás ceny léků netrápí. Maximálně si koupíme něco na bolení hlavy po „propařené noci“, nebo tabletového pomocníka, který nás vytáhne z rýmy a kašle. Ale co když potřebujeme léky častěji? Pak to něco stojí. Dokážeme medikamenty pořídit nějak levněji?
25.01.
|
Veronika Hejná
Co je to konsignační sklad a k čemu je dobrý? Jedná se o sklad zásob materiálu, surovin nebo zboží, který je zřízen takzvaně u nevlastníka. Konsignační sklad vede konsignatář, jímž může, ale nemusí být odběratel či zákazník.
23.01.
|
Kopún Abrahám
V souvislosti s novými limity na elektromobilitu začnou nejspíš brzy zdražovat auta. Hlavně ta menší, u kterých jsme zvyklí i na menší cenu.
22.01.
|
Lucie Mečířová
Víte, že budete dědit po zesnulém příbuzném, ale vaším problémem je, že jste v exekuci? Má exekutor právo zabavit vám zděděný majetek po zesnulém? Co v takové situaci dělat?
21.01.
|
Redakce
Minimální mzda se pro rok 2019 zvyšuje o 1 150 Kč na 13 350 Kč. V lednu 2019 ještě zaměstnanci pracující za minimální mzdu obdrží výplatu za prosinec, na vyšší čistou mzdu se tedy mohou těšit až v únoru. Na svůj účet obdrží o 798 Kč více, zbytek spolknou daně. Od výše minimální mzdy se pak odvíjejí i různé daňové limity.
21.01.
|
Lucie Mečířová
Jste v insolvenci? Plánujete si v roce 2019 zažádat o osobní bankrot? V tom případě byste si měli přečíst, jaké změny oproti loňskému roku nastaly.
19.01.
|
Martin Ježek
Je to trochu absurdní tvrzení, ale je to tak. Čistá voda není čistá. I když se snažíme vodu přes různé filtry v čističkách odpadních vod zbavovat nečistot, stoprocentně se to nedaří.
16.01.
|
Michal Bureš
Česká republika má nedostatek pracovníků a nezaměstnanost se blíží dnu. Česká nezaměstnanost patří mezi nejnižší v EU. Jaké jsou ovšem výhledy do budoucna? A ze kterých zemí putují zaměstnanci do ČR?
16.01.
|
Lucie Mečířová
Smrt v rodině je vždy tragédie. Po pohřbu se navíc dědici musejí účastnit pozůstalostního řízení, ve kterém se bude řešit rozdělení majetku po zesnulém. Co když vám ale nezanechá žádné jmění, ale jenom dluhy? Anebo oboje?
15.01.
|
Lucie Mečířová
Nejste si jisti, jestli se máte řadit mezi plátce silniční daně? Do kdy se musí uhradit a jak si poradit s daňovým přiznáním? Odpovíme vám na vše.
15.01.
|
Michal Bureš
Průměrná hrubá mzda v ČR se blíží k 34 tisícům za měsíc. Jak jsme na tom v porovnání s našimi sousedy? A jaký je průměr EU? Kolik lidí bere průměrnou mzdu a jaký je medián? Jak se průměrná mzda v posledních letech vyvíjela a jaký bude její další vývoj?
05.01.
|
Michal Bureš
Kolem studia na vysoké škole panuje řada mýtů. Jak je to s poplatky s dosažením 26 let? Co dělat, když máte málo kreditů? A jak se vyměřují poplatky za studium?
02.01.
|
Martin Ježek
V Brně byla v pondělí 10. prosince zahájena stavba unikátní biobanky, která bude patřit k centru RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (MU) a umožní studovat celistvěji vlivy životního prostředí na lidský organizmus.
14.12.
Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci.
08.12.
|
Lucie Mečířová
Vánoce se už pomalu blíží a s nimi je tu i jedna (ne)oblíbená činnost, kterou je nakupování dárků. Čím dál víc pak stoupá počet lidí, kteří věci pro své blízké objednávají přes eshopy a k tomu navíc ze zahraničí. Víte ale, jak sledovat zahraniční zásilku?
07.12.
|
Hana Bartušková
Bitcoin letos nějak klesá, což moc investorů nepotěšilo. Čekají na další růst, dočkají se ho v dohledné době?
07.12.
Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem.
05.12.
|
Michal Bureš
HDP České republiky rostlo v třetím kvartálu 2018 meziročně o 2,4 %, čtvrtletně o 0,6 %. Jaký je růst HDP EU a sousedních zemích? A co omezuje český růst?
03.12.
|
Jana Poncarová
Výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů rok od roku roste. Loni poslaly čisté zdroje do sítě přes 9 600 gigawatthodin. Nejvíce čisté energie vyrobily bioplynové stanice. Do obnovitelných zdrojů investuje stát i energetické firmy. Podle kritiků ale chybí legislativa, která by zaštítila rozvoj solárních panelů nebo akumulačních baterií.
30.11.
|
Martin Ježek
Chov exotických zvířat je u nás populární. Není velký problém si jedovatého hada nebo opičku z Asie pořídit. Má to však svá rizika.
30.11.
V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.
29.11.
|
Martin Ježek
Mít doma zvířecího kamaráda, je docela fajn, pokud se jedná o psa nebo kočku. S tím se ale každý nesmíří, chce mít doma živočicha, co jiní nemají. A není kupodivu ani takový problém ho u nás sehnat. Horší je to, když vám uteče.
29.11.
|
Michal Bureš
Bratr bývalého ředitele Lesů ČR a Andrej Babiš, to jsou dvě osobnosti, jejichž společnosti obdržely zakázky v řádech stamilionů korun. Jedná se o střet zájmů? A kdo ještě obdržel zakázky od Lesů ČR? A jak se vypisují zakázky Lesů ČR?
28.11.
|
Michal Bureš
Z ČR voda mizí rychlým tempem a tento trend se nejspíše jen tak nezastaví a to ještě chce pan prezident stavět megalomanský projekt kanál Dunaj-Labe-Odra. Bohuže pan prezident podceňuje 1 problém, únik vody...
26.11.
Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce. Všichni aktivní, ale také pasivní účastníci na trhu nyní budou hledat záchytné body, které budou klíčové pro budoucnost ropného trhu. Faktorů, které působí na vývoj ceny ropy je hned několik, my se však podíváme na pár nejdůležitějších a to podle jejich aktuální relevance pro trhy.
24.11.
|
Michal Bureš
Lesy ČR jsou státní podnik, který do státního rozpočtu přinese letos 2,5 miliardy. Jaké mají zisky a výnosy? Kolik bude stát kůrovec? Kolik odvádí do státní kasy?
23.11.
|
Michal Bureš
Česko má nejvíce lesů za posledních 250 let. Jejich skladba ovšem nahrává kůrovcovým kalamitám a s nastupujícím oteplováním je nutné změnit skladbu našich lesů a odklonit se od zažitých smrkových monokultur. Jak na tuto situaci reagují Lesy ČR? A jak hospodaří tento státní podnik?
21.11.
|
Redakce
Měnový kurz je jedna ze základních ekonomických veličin, se kterou se setkáváme často. Hlavně když jedeme na dovolenou a chceme vědět, kolik euro za kolik korun dostaneme. Víte ale o měnovém kurzu vše, co se vyplatí znát? Otestujte se.
20.11.
|
Michal Bureš
V Česku se za odborníka na ekologii považuje prakticky každý a knihy o ekologii píší i sebestřední ekonomové, který se snaží do ekologie vtisknout své fundamentální názory na svět.
16.11.
|
Michal Bureš
Česká krajina je jako nemocný stařec, jenž sotva udrží trochu vody a je věčně vyprahlý. Kvetou na něm žluté fleky řepky a každoročně je "léčen" velkým množstvím chemikálií. Jaké další problémy má naše krajina?
09.11.
|
Hana Bartušková
Bitcoin se v plné síle představil světu zhruba před rokem, i když existuje mnohem déle. Od té doby se o tom stále spekuluje, uvažuje se o vývoji jeho ceny a základní otázkou je: Je bitcoin budoucností peněz a změní peníze tak, jak je vnímáme dnes?
09.11.
V úterý proběhly ve Spojených státech volby a podle očekávání v Senátu většinu udrželi republikáni. Vesměs však zvítězili demokraté, když obsadili Sněmovnu reprezentantů a také v guvernérských volbách dokázali připravit republikány o čtyři státy.
07.11.
|
Michal Bureš
Nejnovější pohled ministerstva práce a sociálních věcí na růst rodičovského příspěvku: Kdy poroste? Na kolik to vyjde státní kasu? A bude mít hodnotu 260 či 300 tisíc korun? A na kolik si přijdou rodiče vícerčat?
05.11.
|
Lucie Mečířová
Rádi byste zkusili investovat do zlata, ale máte strach anebo nevíte, jak na to? Bojíte se, že narazíte na špatného obchodníka? A jak ho vlastně poznat. Čtěte více a dozvíte se vše.
01.11.
Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
30.10.
|
Michal Bureš
Rozpočet ministerstva dopravy činí přibližně 54 miliard korun. Jak je na tom výstavba nových dálnic? Kolik kilometrů zbývá ještě dokončit?
30.10.
|
Euro.cz
Po roce 2004 a po vstupu do Evropské unie jsme měli v dohledné době přijmout euro. Zatím se tak nestalo, takže 100 let republiky jsme oslavili stále s českou korunou.
25.10.
|
Lucie Mečířová
Jeden z rodičů odmítá platit výživné na děti? Už má u vás pořádný dluh a vy přestáváte doufat, že od něj někdy uvidíte byť jen jedinou korunu? A víte, že v některých situacích vám nemusí na děti platit on, ale jeho rodiče?
24.10.
V tuzemsku nejsledovanější měnový pár nejen pro české spotřebitele, ale také pro české i zahraniční společnosti, řeč je o měnovém páru EURCZK. Jaké je aktuální dění na tomto měnovém páru a co všechno ovlivňuje poslední dobou jeho vývoj.
23.10.
|
Martin Ježek
Důsledek emise skleníkových plynů se dostavuje až po desetiletích. Můžeme tedy říct, jak bude Země vypadat za dvacet třicet let?
Zobrazit všechny články